Dla piłkarzy Huraganu niedzielny mecz z Wierchami ma duże znaczenia Fot. Maciej ZubekPrzed nami kolejne emocję związane z ligowymi występami piłkarskich drużyn z naszego regionu. W ten weekend na naszym terenie odbędą się 22 spotkania. Część drużyn o punkty powalczy na boiskach rywali.

III Liga: Dla Lubania mecz w Muszynie jak derby
Podopieczni trenera Marka Żołędzia najważniejszy dla siebie cel: utrzymanie w lidze już osiągnęli. To nie znaczy jednak, że starcie w Muszynie nie ma dla nich znaczenia – Z wielu względów chcemy wygrać ten pojedynek. Po pierwsze wciąż mamy szansę na prześcignięcie Łysicy Bodzentyn i awans na 12 miejsce w tabeli. Poza tym nasze mecze z Popradem zawsze mają dodatkowy „smaczek". To dla nas takie małe derby, które zawsze wyzwalają w zawodnikach dodatkowe pokłady sił i emocji. Trzeba się spodziewać, twardej, agresywnej, ale jednocześnie zgodniej z duchem fair play gry z obu stron – twierdzi trener Lubania Marek Żołądź. W Lubaniu nie zagrają kontuzjowani Rafał Komorek i Łukasz Sral.
Poprad Muszyna – Lubań (sobota, godz: 17)

IV Liga: Watra gości rezerwy pierwszoligowca
Wynik sobotniego spotkania zespołu z Białki z rezerwami pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz tak naprawdę nie mają już żadnego znaczenia dla układu tabeli. Prestiż jaki towarzyszy temu pojedynkowi jest jednak spory:- Nazwa Sandecja przyciąga uwagę i wywołuje dodatkową motywację. Postaramy się sprawić niespodziankę i pokonać wyżej notowanego rywala. Chcemy się też w jakimś stopniu zrehabilitować za przegraną przed tygodniem w Nowej Jastrząbce. Przegraliśmy 0:3 choć wcale tak do końca nie byliśmy gorszą drużyną. My jednak swoich szans nie wykorzystaliśmy a rywale z czterech sytuacji zdobyli trzy gole. W meczu z Sandecją musimy się wystrzegać takich błędów jak popełnialiśmy w tym spotkaniu – zapowiada szkoleniowiec Watry Stanisław Strama, który w sobotnim pojedynku będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników łącznie z wracającymi do gry po kontuzji Paweł Janasik i Mariusz Maciaś.
Kotelnica Watra Białka Tatrzańska – Sandecja II Nowy Sącz (sobota, godz 17)

V Liga: Poroniec tylko punkt od awansu
Z czterech naszych drużyn najistotniejszy będzie wynik Porońca Poronin, który na swoim stadionie gościł będzie drużynę ULKS Korzenna. W przypadku zwycięstwa drużyna trenera Tomasza Rogali – bez względu na wynik swojego najgroźniejszego przeciwnika Łososia Łososina Dolna - na dwie kolejki przed końcem spotkania zapewni sobie drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu, równoznaczne z awansem do IV ligi. Świetnie byłoby już teraz, na swoim boisku, przed swoją publicznością świętować awans. Zrobimy wszystko aby tak się stało choć wiadomo, że najtrudniej jest postawić tą przysłowiową kropkę nad i. Zwłaszcza, że zespół z Korzennej to bardzo niewygodny przeciwnik i dlatego musimy być przygotowani na ciężki bój. Co do spraw kadrowych to pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Ryszarda Czerwca. Pozostali zawodnicy będą do mojej dyspozycji – mówi szkoleniowiec Porońca.

Lider tabeli i mający już zapewnioną grę w przyszłym sezonie w IV lidze zespół KS Zakopane zagra u siebie z walczącą o utrzymanie drużyną Olimpii Pisarzowa. Jordan Jordanów także przed własną publicznością zmierzy się z „sąsiadem" w tabeli LKS Kobylanką a ekipa LKS Szaflary zagra na ciężkim terenie w Rytrze z tamtejszym zespołem Popradu.

Jordan Jordanów – LKS Kobylanka (niedziela, godz: 16)
Poroniec Poronin – ULKS Korzenna (niedziela, godz: 15)
KS Zakopane – Olimpia Pisarzowa (niedziela, godz: 18)
Poprad Rytro – LKS Szaflary(niedziela, godz: 15)

A Klasa: Szlagierowe starcie w Waksmundzie
Hitem 24 kolejki spotkań jest bezsprzecznie starcie w Waksmundzie, gdzie Huragan podejmuje drużynę Wierchów Rabka. Przegrana w tym starciu dla jednej bądź drugiej drużyny skutkować będzie utratą szans na zajęcie na koniec sezonu pierwszego miejsca w tabeli i tym samym awansu do ligi „okręgowej". Teoretycznie łatwe zadanie czeka lidera i wicelidera tabeli czyli odpowiednio nowotarskie Podhale oraz Lubania Tylmanowa, którzy zmierzą się z zespołami z końca ligowej stawki. Nowotarżanie zagrają w Kluszkowcach z Zaporą z kolei tylmanowianie na swoim boisku podejmują najsłabszą w lidze Orawą Jabłonka. Każde inne rozstrzygnięcia niż wygrane Podhala i Lubania w tych meczach będzie trzeba traktować w kategorii sensacji. Rewelacja rundy wiosennej(sześć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka) Jarmuta Szczawnica – która również ma jeszcze teoretyczne szansę na włączenie się w walkę o awans - zagra na swoim stadionie z Wiatrem Ludźmierz. Istotne spotkanie dla układu dolnych rejonów tabeli odbędzie się w Czarnym Dunajcu, gdzie Czarni zmierzą się z Babią Górą Lipnica Wielka. Jeżeli gospodarzom nie uda się w tym pojedynku zagarnąć kompletu punktów to już raczej nic nie uchroni ich przed degradacją. Ważne w kontekście utrzymania w lidze będzie też niedzielne spotkanie piłkarzy KS Chabówki z Orkanem Raba Wyżna.

Wszystkie mecze w niedziele
Jarmuta Szczawnica – Wiatr Ludźmierz, godz: 11.30
Czarni Czarny Dunajec – Babia Góra Lipnica Wielka, godz: 14.30
Lubań Tylmanowa – Orawa Jabłonka, godz: 14.30
Granit Czarna Góra – Błyskawica Kacwin, godz: 14.30
Huragan Waksmund – Wierchy Rabka, godz: 17.30
KS Chabówka – Orkan Raba Wyżna, godz: 17.30
Zapora Kluszkowce – Podhale Nowy Targ, godz: 17.30

B Klasa: Kilku kandydatów do awansu
Na trzy kolejki przed końcem sezonu w obu grupach wciąż nie rozstrzygnięte są kwestie awansów
i spadków. Na zachodzie w walce o A klasę liczą się jeszcze trzy drużyny: Skawianina Skawy, Lepietnicy Klikuszowa oraz Bystrego Nowe Bystre. Podobnie rzecz ma się na wschodzie. Tam o awans „bije" się nawet jeszcze pięć zespołów: Dunajec Ostrowsko, Przełęcz Łopuszna, Spisz Krempachy, Sokolica Krościenko oraz ZOR Frydman.

Wschód:
Spisz Krempachy – Krokus 2000 Łapsze Niżne, godz. 11.30
Bór Dębno – Przełęcz Łopuszna, godz. 11.30
ZOR Frydman – Grom Morawczyna, godz. 14.30
Dunajec Ostrowsko – Gorc Ochotnica, godz. 14.30
Sokolica Krościenko – Łęgi Nowa Biała, godz. 17.30
Trzy Korony Sromowce Niżne – Hetman Leśnica, godz. 17.30

Zachód:
Bystry Nowe Bystre – Skałka Rogoźnik Stare Bystre, godz. 11.30
Skawianin Skawa – Skalni Zaskale, godz. 11.30
Szarotka Rokiciny Podhalańskie – Lepietnica Klikuszowa/Obidowa, godz. 14.30
Wierchy Lasek – Janosik Sieniawa, godz. 14.30
Delta Pieniążkowice – Grel Trute, godz. 17.30