Hokeiści MMKS Podhale ostro trenują. Fot. Maciej Zubek

Trwają przygotowania hokeistów MMKS Podhale Nowy Targ do sezonu 2012/2013. „Szarotki" mają już za sobą pierwsze dwa tygodnie ciężkich treningów pod okiem duetu szkoleniowców Marka Ziętary i Rafała Sroki. Zajęcia głównie odbywają się na obiektach Ośrodka Sportowego Gorce.


Urlopy w lipcu
- Kończymy drugi tydzień przygotowania letniego i zaczynamy trzeci. Pracujemy na obecnym etapie przede wszystkim nad wytrzymałością czemu służą głównie treningi w siłowni. Sporo jest też zajęć ogólnorozwojowych jak gry zespołowe, biegi w terenie, jazda na rowerze czy specjalistyczne zajęcia spinginowe w klubie HI Fitness. Ta pierwsza część trwać będzie łącznie cztery tygodnie, potem troszkę zmienimy formę treningów. Ogólnie treningi na „sucho" potrwają do 14 lipca. Wtedy zawodnicy dostaną dwa tygodnie wolnego. Od 1 sierpnia chcielibyśmy już zająć przygotowania na lodzie – wyjaśnia trener Marek Ziętara, który przed rozpoczęciem sezonu zaplanował co najmniej 8 spotkań sparingowych z drużynami z Polski i Słowacji m.in. Michalovcami, GKS Katowice i Naprzodem Janów.

Z frekwencją coraz lepiej
Obecnie w zajęciach uczestniczy grupa około 20 zawodników. Z dnia na dzień sytuacja kadrowa ulega jednak znacznej poprawie. Dochodzą kolejni zawodnicy jak przykładowo Maciej Sulka, Sebastian Łabuz czy Sebastian Biela. Ten ostatni wrócił do Nowego Targu po kilku sezonach gry w Cracovii: - Cieszy, że frekwencja na treningach rośnie i dochodzą do nas kolejni, co ważne doświadczeni zawodnicy. Od przyszłego poniedziałku dołączą do nas jeszcze absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego i wtedy powinniśmy dysponować grupą około 29-30 zawodników. Życzyłbym sobie abym w sezonie dysponował czterema piątkami, z których dwie złożone byłby właśnie z zawodników ogranych już na poziomie seniorskim a dwie kolejne tworzyli młodzi wychowankowie z roczników 1993,1994 i 1995. Chciałbym aby ścisła kadra wyselekcjonowana została do sierpnia kiedy już zaczniemy treningi na lodzie – informuje Ziętara.

„Ziętek" już w Cracovii, Kmiecik jeszcze nie.
W nowym sezonie w barwach „Szarotek" na pewno nie zobaczymy Piotra Ziętary. To kolejny zawodnik po Rafale Dutce i Jarosławie Różańskim, który postanowił zmienić klub. Młodszy brat obecnego szkoleniowca nowotarskiego zespołu w poniedziałek został wypożyczony na rok do Cracovii – Długo biłem się z myślami co zrobić. Z jednej strony widzę, że w Nowym Targu zaczyna dziać się coś dobrego. Idzie to w dobrym kierunku dlatego mocno rozważałem pozostanie. Z drugiej strony działacze z Krakowa byli bardzo konkretni w rozmowie ze mną. Pojawiła się okazja gry w zespole, który na pewno będzie się liczył w walce o najwyższe cele. Poza tym ja na co dzień studiuje w Krakowie i dzięki temu łatwiej będzie mi podzielić naukę i sport – wyjaśnił powody swojej decyzji Ziętara. Z krakowianami od dłuższego czasu trenuje także Piotr Kmiecik. W jego przypadku nie ma jeszcze jednak żadnej decyzji: - Owszem jest zainteresowanie Piotrkiem ze strony Cracovii. Pewne rozmowy już się odbyły, ale jeszcze konkretów nie ma. My swoją ofertę przedstawiliśmy działaczom z Krakowa. Teraz „piłeczka" jest po ich stronie – wyjaśnia prezes MMKS Podhale Robert Zamarlik.

Konkrety w sierpniu
Zawodnicy trenują choć na dzień dzisiejszy nie mają z tego żadnych profitów. Ma to się zmienić w sierpniu, kiedy ma być już znany przynajmniej w części budżet klubu. Wtedy też wedle zapewnień prezesa klubu mają rozpocząć się rozmowy dotyczące kwestii wynagrodzeń dla zawodników. Na chwilę obecną znamy nazwiska czterech z sześciu graczy, którym przyznane zostaną miejskie stypendia. Są to: Tomasz Rajski, Bartłomiej Neupauer, Tomasz Landowski oraz Mateusz Michalski. Nazwiska dwóch pozostałych graczy ma wskazać trener: - To szkoleniowiec decyduje o tym jak ma wyglądać skład drużyny i ma w tym względzie nasze pełne zaufanie i poparcie. Zaakceptujemy decyzję jaką podejmie. Stypendia zostaną w głównej mierze pokryte z zaległej sumy 100 tysięcy złotych, jakie mamy obiecane ze strony władz miasta zgodnie z podjętą w zeszłym roku uchwałą. A co z pozostałą grupą? Na chwilę obecną nie chcę nic obiecywać. Jestem zbudowany ich postawą, że zgodzili się tak naprawdę trenować za darmo. To świadczy o ich charakterze. Daliśmy sobie czas do sierpnia. Wówczas siądziemy do konkretnych rozmów. Ja już wtedy powinienem wiedzieć co my jako klub będziemy mogli im zaoferować. Jestem optymistą. Wierzę, że znajdziemy kompromis – wyjaśnia prezes Zamarlik, który poinformował, że decyzją zarządu 4 lipca odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków klubu.

MMKS Podhale to nie tylko I liga
Oprócz spraw dotyczących pierwszej drużyny, władze klubu usilnie pracują nad strategią rozwoju grup młodzieżowych. W sezonie 2012/2013 MMKS Podhale będzie miał drużyny w 8 kategoriach. Obok I ligi będą to: Centralna Liga Juniorów (trener: Łukasz Gil), Junior młodszy (trener Ryszard Kaczmarczyk), młodzik (trener: Robert Szopiński), żak starszy (trener: Marek Rączka), żak młodszy (trener: Robert Furca), nabór (trener: Bogdan Dziubiński) oraz po raz pierwszy w historii drużyna kobiet (trener: Zbigniew Podlipni) - Sprawy dzieci i młodzieży w naszym klubie traktujemy na równi ze sprawami dotyczącymi pierwszej drużyny. W końcu to fundament budowy mocnego klubu. Chcemy dopracować i jasno uściślić sprawy dotyczące tworzenia klas sportowych. Cały czas prowadzimy akcję naboru do naszego klubu. Przez 5 dni chodziliśmy do szkół, promowaliśmy nasz klub, rozmawialiśmy z rodzicami. W efekcie dołączyła do nas grupa około 20 dzieci, które rozpoczną treningi w naszym klubie. To jest budujące – zapewnia prezes Zamarlik.

trening 1 podhale

trening 3 podhale

trening 4 podhale

trening 5 podhale

trening 6 podhale

trneing 7 podhale

trening 8 podhale