IMG 5916

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze LKS Szaflary przegrali na własnym stadionie 1:3 z Glinikiem Gorlice w półfinale rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz.

Po niespełna pół godzinie gry gospodarze przegrywali już 0:2. Pierwszego gola stracili 13 min, po stracie w środkowej strefie boiska i kontrataku przyjezdnych sfinalizowanym przez Dziedzica. W 28 min z kolei trafił – po serii strzałów na bramkę Szaflar – Brazylijczyk Guilerme. Przed przerwą szaflarzanom udało się złapać kontakt. Po krótko rozegranym rzucie wolnym, na listę strzelców płaskim strzałem wpisał się Stawicki.

Wydawało się, że ten gol doda gospodarzom wiary w to że w drugiej połowie są w stanie odwrócić losy tego spotkania.  Szybko jednak ich zapędy goście ostudzili swoim trzecim golem. Ponownie Zhuka pokonał Dziedzic, po kolejnej kontrze swojej drużyny. Wyniki 1:3 utrzymał się już do końcowego gwizdka sędziego.

LKS Szaflary – Glinik Gorlice 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Dziedzic 13, 0:2 Guilerme 28 1:2 Stawicki 40 1:3 Dziedzic 51
Szaflary: Żuk – Hreśka, Rusnak, Topór, K. Kantor (67 Sołtys) - Stawicki, Wojtanek (73 M. Kantor), F. Kamiński (67 Lubelski), P. Kamiński (15 Mrowca), Żółtek - Kwiatek
Glinik: Mitus – Gomulak, Dyląg, Drąg, Pabisz (66 Martuszewski) - Skrzypniak, Krzysztoń, Gogola (82 Brach), Santiago (70 Setlik), Guilerme - Dziedzic (90 Olszanecki)