szhhl

W związku z trudną sytuacją sektora sportowego wywołaną pandemią Covid-19 Sekcja Praw Człowieka w Sporcie przy Polskim Instytucie Praw Człowieka i Biznesu, w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłkarzy, Związkiem Zawodowym Koszykarzy i Stowarzyszeniem Zawodników Hokeja na Lodzie wystąpiły do Ministerstwa Sportu z propozycją pilnego zorganizowania wideo-obrad z udziałem wszystkim interesariuszy rynku sportowego – klubów i federacji, a także organizacji zawodniczych, przedstawicieli środowiska trenerskiego, sędziowskiego, a także sponsorów i przedsiębiorców inwestujących w sport.

Sektor sportowy dotkliwie odczuwa skutki ekonomiczne pandemii Covid-19. Zakończone przedwcześnie rozgrywki ligowe, odwołane turnieje i imprezy sportowe narażają na straty wszystkich interesariuszy rynku sportowego. W nadzwyczajnych okolicznościach trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja i jak zachowają się partnerzy.

Nie sprzyja to rozwiązywaniu problemów w sposób zgodny i optymalny, co może być powodem destruktywnych konfliktów i sporów. Tymczasem sektorowi potrzeba solidarności i konstruktywnej współpracy oraz dialogu i komunikacja pomiędzy wszystkimi interesariuszami, zgodnie z fundamentalną dla świata sportu zasadą fair play.

Liczymy na to, że nasza propozycja spotka się z pozytywną odpowiedzią i że wkrótce będziemy mogli Państwa zaprosić do udziału w wideo-obradach. Chęć uczestnictwa wraz ze wskazaniem reprezentowanej instytucji oraz propozycjami zagadnień do omówienia w trakcie obrad prosimy zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 26 marca 2020 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału przysługiwać będzie osobom reprezentującym organizacje sportowe

Poniżej wypowiedź Krystiana Dziubińskiego, prezesa Stowarzyszeniem Zawodników Hokeja na Lodzie