81624716 2862051480493362 3289345422841085952 o

Już w ten weekend na Kotelnicy Białczańskiej wielkie wydarzenie. Zmierzą się ze sobą czołowi zawodnicy Pucharu Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air. Oprócz tego zobaczymy Mistrzostwa Polski we Freeskiingu i przystanek rowerowego pucharu świata FMB World Tour.
W zawodach weźmie udział ponad 100 zawodników z 18 krajów. Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 9.00 w piątek 14 lutego. Wtedy rozegrane zostaną kwalifikacje. Wielki finał odbędzie się w sobotę.

Big Air to konkurencja polegająca na wykonywaniu trików podczas wyskoku ze specjalnie zbudowanej rampy. Zawodnicy rywalizują w odległości i wysokości skoku oraz rodzaju ewolucji w locie. Od 2018 roku Big Air zostało dyscsypliną olimpijską.
Wśród narciarzy zobaczymy takie gwiazdy jak Matej Svancer z Czech, Włoch Leonardo Donaggio, który jest liderem pucharu kontynentalnego, a także Emil Granbom, mistrz Szwecji w konkurencji Big Air, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Europy FIS w konkurencji slopestyle.
Będziemy kibicować Szczepanowi Karpielowi-Bułecce, który jest wielokrotnym mistrzem Polski w Freeskiingu.

Wśród snowboardzistów zobaczymy Tino Stojaka, zeszłorocznego zwycięzcę zawodów w Białce Tatrzańskiej, Serba Matija Milenkovica, który w 2019 był trzeci, a także reprezentujący=ego Słowację Samuela Jaroš oraz Rosjanina Ilie Baskakova. Emocje z pewnością wzbudzi nasz reprezentant, wielokrotny mistrz Polski Piotr Tokarczyk.
W tym roku zobaczymy rekordową liczbę zawodniczek – w Białce rywalizowało będzie w sumie piętnaście narciarek i snowboardzistek. Nasze reprezentantki to snowboardzistki Katarzyna Rusin i Paulina Zaradna. Trzymajcie kciuki.

Wyjątkowym show trzeba nazwać zawody rowerowe, które odbywają się w ramach Garmin Winter Sports Festival. Zobaczyć tam można prawdziwe akrobacje, jak podwójne salta, czy dwa obroty wokół własnej osi na rowerze, a to wszystko kilka metrów nad śniegiem. Jedne z najtrudniejszych ewolucji zaprezentują z pewnością bracia Szymon i Dawid Godziek, zaliczani do ścisłej czołówki rowerowego freestyle’u na świecie.