DSC 2762

Na lodowisku w Białce Tatrzańskiej odbyły się dziś zawody w łyżwiarstwie szybkimzorganizowane w ramach XVII Zimowej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Gminy Bukowina Tatrzańska.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie z Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej ,Jurgowa, Rzepisk 1 i 2, Czarnej Góry 1 i 2, Leśnicy i Brzegów. Uczestnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe:

W zawodach wzięło udział ponad 100 uczniów z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska.W każdej kategorii przyznano nagrody za miejsca 1 – 3.  Puchary i dyplomy otrzymały najlepsze szkoły, mianowicie:

1 miejsce: SP Białka Tatrzańska

 2 miejsce: SP Czarna Góra 2

3 miejsce: SP Bukowina Tatrzańska

Nagrody zwycięzcom wręczyli wice wójt pani Maria Kuruc, dyrektor Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej pan Eugeniusz Madeja oraz nauczyciele. Dodatkowo Gmina Bukowina Tatrzańska ufundowała vouchery dla najlepszych uczniów. W organizacji wzięli udział nauczyciele Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej pani Katarzyna Cetera, pan Paweł Iwan i pan Jan Pawlikowski oraz pan Artur Kasperek – Dyrektor Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów oraz przygotowującym ich nauczycielom.