sum5GORCE. Po zimie przychodzi koronawirus, a po koronawirusie Turbacz SummerTrail - oznajmiają organizatorzy letniego biegu na Turbacz, licząc, że letnia edycja będzie się cieszyć takim samym powiedzeniem jak zimowa. 

W odpowiedzi na oczekiwania Zawodników po sukcesie zimowej edycji zaczęliśmy planować edycję letnią - Turbacz SummerTrail. Niestety wirus pokrzyżował nam plany, ale jak się okazuje nie definitywnie  - pocieszają.

W oryginalnej wersji Turbacz SummerTrail miał się odbyć w dniach 27-28. czerwca 2020 w Nowym Targu (start standardowo z Długiej Polany).  Ciągłe zmiany w związku z sytuacją epidemiczną pozwolą na zorganizowanie Biegu 27. czerwca w normalnej formule, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

sum1

I letnia edycja kultowego biegu Turbacz Trail została objęta Patronatem Honorowym Ministra Sportu oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ, które mocno angażuje się w organizację wydarzenia. Promocja sportu, turystyki i lokalnych walorów jest dla nich bardzo ważna.

Fundatorem nagród pieniężnych dla najlepszych Zawodników we wszystkich kategoriach i dystansach jest lokalna firma: Centrum Handlowe Stopiak. Łączna pula nagród to 5100 zł.

sum3

Wiemy, że czas jest ciężki, niemniej jednak chcieliśmy dać Zawodnikom (i nam również) namiastkę normalności, pretekst do wyjścia z domu lub zorganizowania wyjazdu ze znajomymi czy rodziną (w zależności oczywiście od miejsca zamieszkania).

W odróżnieniu od biegów wirtualnych, my zapraszamy Zawodników do Nowego Targu na Turbacz (ciężko byłoby wykręcić przewyższenia w "niegórzystych" miejscowościach).

Przygotowaliśmy zupełnie nowe trasy. W tej edycji Zawodnicy mają do wyboru 3 dystanse: 10 km, 26 km oraz Ultra 56 km.

sum4

Wszystkie sytuacje wymagające bezpośredniego kontaktu z zawodnikami będą się odbywały zgodnie z przyjętymi na czas epidemii regułami (utrzymanie odległości, maseczki, rozproszenie, etc).

Znakiem rozpoznawczym biegów Turbacz Trailjest to, że jest to jedyny bieg bezpośrednio na Turbacz. A Turbacz jak wiadomo to magiczne miejsce, z pięknymi widokami i malowniczymi trasami, skupiającymi miłośników różnych sportów.

sum6

Zimowa edycja od lat cieszy się świetną opinią, zawodnicy z całej Polski zjeżdżają się do Nowego Targu, aby poczuć niesamowity klimat wydarzenia. Mamy nadzieję, że letnia edycja również przypadnie Uczestnikom do gustu i na stałe wpisze się do kalendarza biegów górskich. Tym bardziej, że, jak widać po listach startowych, szykuje się mocna obsada – mówi Paweł Sala, dyrektor wydarzenia.

W pakiecie startowym Zawodnik otrzyma: napój, imienny numer startowy, komin Turbacz SummerTrail, oscypka z logiem biegu, gadżety od Miasta Nowego Targu raz wejściówkę do strefy basenowej od Sponsora - Term Gorący Potok. Na mecie czekać będą medale, napoje od firmy FoodCare oraz piwo z Browaru Ciupaga.

sum7

Zarówno kominy jak i medale z 3 dystansów będą łącznie tworzyły piękną całość. Pojawia się na nich symbol poprzedniej edycji, czyli owca oraz sowa - kolejny żywy symbol Miasta Nowego Targu oraz wilk.
Istnieje możliwość zapisania się na miejscu.

Mamy też propozycję dla zawodników, dla których udział w takim wydarzeniu nie jest komfortowy, ale chętnie by pobiegali – formuła Rekonesans, czyli formuła, w której o dniu i godzinie startu decyduje Uczestnik, format ten potrwa do 31. sierpnia 2020.
Formuła:
bez rywalizacji
bez grupowania się uczestników i kibiców
bez formalnej uroczystości rozpoczęcia i zakończenia
bez dekoracji, etc.
z zachowaniem wszelkich zaleceń związanych ze stanem epidemiologicznym.

sum2

REKONESANS będzie można odbyć w 2 formułach:
- indywidualnie w terminie 29. czerwca - 31 sierpnia. 2020 (Uczestnik sam wybiera datę i godzinę startu)
- w oryginalnym terminie 27-28. czerwca 2020 - w tej formule wyznakujemy w terenie trasy biegów, ważnym elementem będzie zorganizowanie w dniach 26-28. czerwca polowego biura zawodów, z tą różnicą, że w dniach 27-28. czerwca start nie będzie odbywał się wspólnie, lecz każdy zawodnik będzie miał możliwość rezerwacji godziny wyjścia na rekonesans co 5/10 minut (do 5 osób w danym czasie)

Uczestnik Rekonesansu otrzyma dodatkowo w pakiecie mapkę trasy.

Warto na bieg przyjechać z rodziną i osobami towarzyszącymi, ponieważ na miejscu czekać będą liczne atrakcje – mini zoo, mini park linowy, wypożyczalnia rowerów elektrycznych, to wszystko zlokalizowane na Długiej Polanie, gdzie mieszczą się biuro zawodów, start oraz meta.

Informacja prasowa