Gorce ultra 1595575631

Wielkimi krokami zbliża się V Festiwal Biegów Górskich GORCE ULTRA TRAIL. Współorganizatorem imprezy, która odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia jest Gmina Ochotnica Dolna.

2020 jest rokiem szczególnym dla całego świata, a więc dla biegaczy i organizatorów imprez sportowych również. Aż do połowy czerwca nie było pewności, czy i w jakiej formule będzie można zorganizować kolejną edycję Gorce Ultra-Trail. Po wdrożeniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych - zdołano wypracować formułę, która na początku sierpnia pozwoli biegaczom z całej Polski usłyszeć strzał startera i ruszyć na gorczańskie szlaki.

Gorce Ultra-Trail: “Tu każdy znajdzie coś dla siebie!”

Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2020 (w skrócie GUT), odbędzie się w dniach 1-2.08.2020 r. Bazą wydarzenia jest Ochotnica Dolna, tam też znajdują się start i meta prawie wszystkich dystansów. Na biegaczy czeka 5 tras o zróżnicowanej długości i trudności.

Sobota 1.08.2020:

GUT 102 - “setka”, która obiega całe pasmo Gorców, zahaczając o najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, Mogielicę
GUT 84 - “bieg 4 wież”: Lubań, Magurki, Mogielica, Gorc
GUT 48 - świetna trasa na zapoznanie się ze smakiem ultra

Niedziela 2.08.2020:

GUT 20 “Ochotnica Challenge” - piękna trasa dla górskich debiutantów. Zapach kwitnących łąk i panorama spod Gorca złagodzi ból łydek
GUT 12 - doskonały dystans na początek biegowej przygody, zwłaszcza, że trasa po krótkim podejściu prowadzi głównie w dół, wprost na metę w Ochotnicy

Trasy biegów prowadzą przez 2 powiaty - nowotarski i limanowski, przecinają 6 gmin: Ochotnica Dolna, Nowy Targ, Mszana Dolna, Dobra, Niedźwiedź, Kamienica. Bieg obejmuje teren 3 nadleśnictw, a trasa koronnego dystansu GUT 102 przebiega przez Gorczański Park Narodowy i jest objęta ścisłym limitem zawodników ze względu na ochronę przyrody Parku.

Razem, choć (trochę) na dystans

Podczas edycji COVID-19 organizatorzy wprowadzili kilka koniecznych modyfikacji, dzięki którym realizacja wydarzenia stała się możliwa. Najważniejsza zmiana to START FALOWY, z indywidualną dla każdego godziną wyruszenia na trasę.

W nowej sytuacji konieczne jest ograniczenie liczby osób w biurze zawodów oraz w strefie mety, dlatego biegacze będą zapraszani w te miejsca z dbałością o liczbę osób wewnątrz strefy i po obowiązkowej dezynfekcji rąk na wejściu.

Odprawa zostanie przeprowadzona w formule on-line, a dekoracje odbędą się bez udziału publiczności. Zostaną za to zachowane punkty żywieniowe i posiłek na mecie z przepysznymi potrawami od kół gospodyń wiejskich z Mszany Górnej, Kasinki Małej, Szczawy i Ochotnicy. To właśnie dla tych smaków część biegaczy wraca regularnie na gorczańskie szlaki!

źródła: ochtonica.pl