Załogi na lotnisku Fot. Anna SzopińskaNOWY TARG. Oficjalne otwarcie I Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar firmy PCD-Salami odbyło się zgodnie z planem, przy udziale starosty, burmistrza i prezesa Aeroklubu Nowy Targ, dziś w południe. Pierwszego dnia jednak kolorowe czasze nie uniosły się nad zaśnieżoną połacią lotniska.

Oficjalne otwarcie Fot. Anna SzopińskaPiątkowe Załogi na lotnisku Fot. Anna Szopińskakonkurencje o godz. Przy mikrofonie - kierownik sportowy Fot. Anna Szopińska14 zostały Zawody odwołane... Fot. Anna Szopińskaprzez organizatorów odwołane ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Na lotnisku panował kilkustopniowy mróz, połączony z lekkim wschodnim wiatrem. Załóg stawiło się na starcie dwadzieścia, z różnych ośrodków w Polsce.

Po takiej decyzji organizatorów niektóre ekipy postanowiły jednak poza konkursem spróbować swoich sił, wyjeżdżając na start do Frydmana. Lądowanie było przewidziane na lotnisku.

Jutro, po rannej odprawie, start planowany jest na godz. 8. Prognozy przewidują słaby wiatr (ok. 4 km na godzinę), lecz temperaturę ok. – 10 stopni. Możliwy lekko prószący śnieg. To znaczy, że warunki nie będą się wiele różniły od dzisiejszych, z wyjątkiem przewidywanych od rana przebłysków słońca.