dsc 2046

Na rozgrywanych w Radomiu Mistrzostwach Polski U-20 (11-13.09.2020) zawodnicy MKS Rabka-Zdrój wystartowali ze zmiennym szczęściem.

Błysnął Wiktor Antosz w biegu na 2000m z przeszkodami zajmując wysokie 5 miejsce z rekordem życiowym poprawionym aż o 8 sekund (6.08,23). Wojtek Galik kandydat do medali w skoku w dal i w trójskoku podczas eliminacji doznał urazu, który wykluczył go z dalszego udziału w zawodach (przygotowany był bardzo dobrze- na treningach same życiówki).

W tym samym czasie w Krakowie nasza młodziczka Anna Jajecznica w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w biegu na 2000m zajęła 2 miejsce z czasem 7.21,32 (nowy rekord życiowy). Uzyskany wynik zapewnia jej prawo startu w Mistrzostwach Polski młodzików w Słupsku.

W przyszły weekend nasz skoczek w dal Jakub Kołodziejski U-18 wystartuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży też w Radomiu.

Biorąc pod uwagę wszystkie trudności spowodowane pandemią oraz przeciągającymi się pracami na stadionie awans 4 zawodników w trzech kategoriach wiekowych do Mistrzostw Polski to ogromy sukces klubu.  Możliwe to było do osiągnięcia tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenerów oraz dotacji z Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju.

UM Rabka/fot. Wiesław Perucki