wcsiatkowka

14 dwuosobowych zespołów wzięło udział w kolejnej, czwartej już edycji Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Turniej był jednym z głównych punktów imprezy „Pożegnanie Lata”, która przez całą niedzielę odbywała się na terenie parku miejskiego

Organizatorem turnieju niezmiennie jest Fundacja „Winter Classic”.

- Nie zatrzymujemy się. Kolejny raz chcemy pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i że pod Tatrami też można z powodzeniem grać w siatkówkę plażową i to na niezłym poziomie. Przyjechało do nas wielu zawodników z tzw. górnej półki, którzy na co dzień rywalizują w turniejach Grand Prix. Bardzo się im u nas podoba. Chwalą nas za organizację i poziom sportowy. Oczywiście nie zapominamy o naszych nadrzędnych celach jakim jest pomoc osobom potrzebującym. Przy okazji tej imprezy pomagamy chorej od urodzenia Matylce Żmudzie – podkreśla jeden z organizatorów turnieju i członek Fundacji Winter Classic, Dariusz Świętek.

Grano na dwóch specjalnie przygotowanych na tę okoliczność boiskach. Obowiązywał system brazylijski. Przegrana para odpadała z rywalizacji o medale. W pierwszym etapie grano do jednego wygranego seta. W kolejnych już do dwóch.

Z turnieju na turniej rośnie jego ranga. Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Marcin Strządała, dyrektor cyklu ogólnopolskich turniejów Plaża Open, który nie krył podziwu do tego co zobaczył w Nowym Targu.

w3

- Góry, plaża, siatkówka. Niecodzienne połączenie, więc musiałem to zobaczyć na własne oczy i przyznam, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. To pokazuje, że turnieje siatkówki plażowej w takich miejscach mają sens. Przede wszystkim bardzo profesjonale podejście do organizacji turnieju. Widać pasję i olbrzymi zaangażowanie. Fajne jest to, że jest dużo imprez towarzyszących turniejowi i że jeszcze dodatkowo ma on oddźwięk charytatywny. Nie wykluczam, że w przyszłości Nowy Targ mógłby być miejscem jednego z turniejów w ramach naszego Grand Prix. Kto wie – jeżeli będzie taka wola włodarzy miastamoże już w przyszłym roku. Ja służę swoją pomocą i doświadczeniem – podkreślał Strządała.

Ostatecznie turniej wygrali Mateusz Łabuz i Tomasz Dudek z Krakowa, którzy sprostali roli faworytów. W finale doszło do bratobójczego pojedynku, bowiem po drugiej stronie siatki stał drugi z braci Dudków, Bartosz który tworzył duet z Zenonem Matrasem. Trzecie miejsce przypadło w udziale Dariuszowi Mika i Kamilowi Dygoniowi, a tuż za podium znaleźli się Michał Faryna i Jarosław Wołczyk.

MVP turnieju dostało się w ręce Tomasza Dudka. Wyróżniono też jedyną kobietę w turnieju – Katarzynę Mika Łabuz.

podiummm

Winter Classic zaangażowany był też w dwie inne sportowe imprezy organizowane przy okazji „Pożegnanie Lata”. Na torze wokół płyty boiska trawiastego rozegrano Kolarskie Grand Prix Nowego Targu, którego głównym organizatorem był Nowotarski Klub Kolarski. Z kolei na „skate parku” przeprowadzono zawody deskorolkowe, na hulajnogach i bmx. Tutaj w rolę organizatora wcielił się Piotr „Lotnik” Tokarczyk.

Tekst: Maciej Zubek

fot. Maciej Gębacz