1RABKA-ZDRÓJ. 71 zawodników wzięło udział w XXIX Mistrzostwach Podhala w Szachach. Mistrzem Podhala został rabczanin Roman Mucha, reprezentujący UKS Hetman Koronny Trzebinia.

Najstarszym uczestnikiem turnieju był Michał Ostrowski z Łańcuta – rocznik 1927, a najmłodszym Konrad Łyszczarz z Chrzanowa urodzony w 2006 roku. Turniej sędziowali: Paweł Mroziński i Jan Zapała, a zorganizował go MOK w Rabce-Zdroju.
Najlepszą zawodniczką turnieju trwającego pięć dni została Katarzyna Jędrocha z KKSz Kraków, najlepszym juniorem do lat 14 grupy A - Sebastian Bandyk z MKS Babia Góra Lipnica Wielka, a najlepszy junior do lat 18 - Karol Perończyk z UKS przy SP 8 Chrzanów.

Miejsce drugie w XXIX Mistrzostwach Podhala w Szachach zdobył Wojciech Kowalczuk z LKS Goniec Żarów, trzecie - Janusz Jeleń z MCKIS Jaworzno, czwarte Marcin Chmiel z MLKSz Myślenice, piąte - Marian Sadzikowski, UKS przy SP 8 Chrzanów.
Zwycięzcą Grupy B został Karol Krzymionka, miejsce drugie zdobyli: Jakub Ochowicz , UKS Czarny Koń, Olkusz i Jan Zatylny z Jeleniej Góry, czwarte - Michał Mroziński LKS Promień Kowalewo Pomorskie, piąte - Mateusz Róg KKSz Kraków.
Najlepszym juniorem do lat 14 został Artur Jagła z MLKSz Myślenice, najlepszym seniorem grupy B - Jan Radwan.
Zwycięzcą grupy C (zawodnicy urodzeni w 2000 roku i młodsi) miejsce pierwsze zdobył Mateusz Brożyna z MLKSz Myślenice, drugie i trzecie zakopiańczycy - Wiktor i Elżbieta Łowczowscy, czwarte - Karol Furmanek z UKS TSz Zieloni Zielonka, piąte - Mateusz Arendarczyk z MDK Nowy Targ.
Najlepszym zawodnikiem w grupie D (zawodnicy urodzeni w 2003 roku i młodsi) okazał się Florian Wrona z MKS MOS Wieliczka, miejsce drugie zdobył - Szymon Róg z KKSz Kraków, trzecie - Konrad Łyszczarz z UKS przy SP8 Chrzanów, czwarte -Maksymilian Śmieszek z Mszany Dolnej, a piąte Jakub Pawlikowski MLKSz Myślenice.