aaakasia kubicza

TENIS ZIEMNY. W dniach 21-27 stycznia w Pabianicach rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski do lat 16. Rewelacją turnieju okazała się 14 letnia Katarzyna Kubicz z Nowego Targu, która sięgnęła po brązowym medal, zostawiając w pokonanym polu dużo wyżej notowane rywalki.

Z powodu braku punktów rankingowych nowotarżanka w drodze na trzeci stopnia podium musiała przebrnąć przez eliminację, pokonując w nich kolejno 2:0 (6:4, 6:3) Malwinę Wójciak z Prószkowa oraz 2:0 (6:0, 6:0) Jaśminę Kostek także z Prószkowa.

Turniej główny Kubicz zaczęła od wygranej w dwóch setach (6:3, 6:4) nad Magdaleną Kądzielewską (Szczawno Zdrój). W drugiej rundzie tenisistka z Nowego Targu pokonała 2:1 (4:6, 6:2, 6:4) Patrycję Maślankę (Mostostal Zabrze) a w ćwierćfinale po fantastycznym boju ograła 2:0 (7:6, 6:5) Wiktorię Kulik (Promasters Szczecin). Nowotarżankę zatrzymała dopiero w półfinale późniejsza triumfatorka Dorota Szczygielska (SKT Sopot). Lepiej pojedynek zaczęła Kubicz od wygranego 6:2 pierwszego seta. W dwóch kolejnych partiach górą była jednak rozstawiona z numerem 10 w rankingu rywalka.

- Świetny turniej w wykonaniu Kasi. Trzecie miejsce w tak prestiżowych zawodach, w których kiedyś występowała m.in. Agnieszka Radwańska czy Jerzy Janowicz, musi budzić podziw. Łącznie w turnieju udział wzięły 56 zawodniczki z całej Polski. Kasia zrobiła olbrzymie wrażenie na obserwatorach. Była jedną z najmłodszych uczestniczek. Grała świetnie. Niewiele zabrakło aby awansowała do finału. Niestety konieczność gry w eliminacjach odbiła się na formie fizycznej. Po wygranym pierwszym secie, w drugim długo wynik był na styku. W końcówce już brakło Kasi sił. Podobnie i w trzecim secie. Mimo porażki zebrała bardzo wiele pochwał i wyróżnień – chwali Kubicz jej opiekun na mistrzostwach Dariusz Sikora.

- Jestem bardzo zadowolona. To trzecie miejsce bardzo wzmocniło mnie psychicznie. Wiem teraz, że jestem w stanie wygrać z czołowymi zawodniczkami w Polsce. Pewien niedosyt jednak pozostał, bo mecz z Szynalską był do wygrania. Mam nadzieję, że szybko nadarzy się okazja do rewanżu. Chciałabym podziękować moim trenerom Pawłowi Gąsiorowi, Tomaszowi Świstowi, Tomaszowi Iwańskiemu, Tadeuszowi Michałczakowi oraz Alferdowi Chrobakowi a także szkoleniowcom ze Słowacji, którzy także wzięli mnie pod swoją opiekę. Bez nich mój sukces nie byłby możliwy – podkreśla szczęśliwa Kubicz.

O nieprzeciętnym talencie nowotarżanki najlepiej świadczy fakt, że trafiła ona pod skrzydła jednego z najbardziej utytułowanych polskich trenerów – Tomasza Iwańskiego, który m.in. doprowadził Rosjankę Nadię Pietrową do piątego miejsca w rankingu WTA. 

A już w poniedziałek Kubisz wystartuje w Poznaniu w Mistrzostwach Polski tym razem w kategorii do lat 18.