aaaaspartakus

SPORTY WALKI. Marcin Kalata z zakopiańskiego Klubu Sportów Walki SPARTAKUS został zwycięzcą III Edycji Amatorskiego Pucharu prestiżowej federacji KSW, która 26 stycznia odbyła się w warszawskiej hali OSiR Beomowo. Łącznie w zawodach wzięło udział 140 zawodników z całej Polski.

Kalata wystartował w formule MMA ograniczona formuła (bez uderzeń na twarz w parterze) w kategorii wagowej +96 kg. W drodze na najwyższy stopnia podium stoczył dwie walki i obie zakończył w pierwszej rundzie, nokautując swoich przeciwników.

Pierwsza walka trwała 16 sekund. Rywal padł po kombinacji uderzeń ręką i kolanem. Finał to było starcie z Filipem Toe. To zawodnik ze „stajni" Antoniego Chmielewskiego, wiadomo więc było, że będzie chciał sprowadzić walkę do parteru. W pierwszych sekundach walki kilkakrotnie podejmował się tej próby. Bez skutku. Zgodnie ze wskazówkami trenera przeczekałem i w drugiej minucie uderzenie na głowę zakończyło walkę - relacjonuje Kalata, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z MMA. – Zadebiutowałem w lipcu ubiegłego roku na poprzedniej, drugiej edycji Pucharu KSW. Wtedy zająłem trzecie miejsce. Potem był turniej w Bochni. Tam przegrałem w finale przez kontuzję. Miałem wziąć też udział w grudniowej gali Coloseum w Nowym Targu, ale mój rywal nie dojechał – wyjaśnił zawodnik wywodzący się z Bańskiej Niżnej. 

Oprócz Kalaty w III Pucharze KSW udział wzięli także dwaj inni reprezentanci SPARTAKUSA: Kamil Wojciechowski oraz Jakub Słomka. Wojciechowski dotarł do półfinału, gdzie przegrał i ostatecznie zajął miejsce czwarte w swojej kategorii. 16 letni Słomka z kolei nie doczekał się walki, bowiem żaden z dwóch rywali zgłoszonych w jego kategorii wiekowej nie stawił na turnieju. Organizatorzy docenili jednak chęci młodego zakopiańczyka i uhonorowali go pucharem.

Reprezentanci SPARTAKUSA składają podziękowania dla głównego sponsora Michała Bulcyka z Termy Szaflary a także dla całej ekipy, która wspierała ich w narożniku przede wszystkim dla trenera Mariusza Kruczka a także Bartka Kalaty, Wojtka Woska, Andrzeja Cachro, Krzyśka Czubernata, Maćka Kozła oraz Sebastiana Chmielarczyka.

Fot. mmaoctagon.pl