Fot. facebook Sekcji Modelarskiej ANTNOWY TARG. 27 – 28 kwietnia br. Odbędą się w Nowym Targu I Zawody Modeli Makiet Szybowców RC, wchodzące do cyklu imprez o Puchar Air Tow Team Poland. Członkowie Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ, miłośnicy szybowców, po raz kolejny postarają się stanąć na wysokości zadania i tym wiosennym akcentem modelarskiej rywalizacji zachęcają modelarzy szybowników do aktywnego rozpoczęcia sezonu na najpiękniejszym lotnisku w Polsce.

Model szybowca na Air Show 2013 w Nowym Targu Fot. Anna SzopińskaZ roku na rok ta coraz bardziej popularna dyscyplina modelarska – holowanie szybowców na loty termiczne – otwiera przed nami nowe możliwości – deklarują inicjatorzy Zawodów. Dynamicznie powiększająca się społeczność Air Tow Team Poland jest dowodem na to, że modelarze są głodni tego typu imprez. Impreza w Nowym Targu jest ukierunkowana na zdrową modelarską rywalizację w najpiękniejszej dziedzinie – szybowaniu. W dwóch dniach planowanych jest do rozegrania 6 kolejek. Każda z nich polegać będzie na wylataniu 10 minut maksymalnego wymaganego czasu, a następnie na wylądowaniu w wyznaczonej, odpowiednio punktowanej strefie.

Taka forma rywalizacji w Polsce przyciąga wieku na pozór niewidocznych modelarzy. Dla przykładu – w ubiegłorocznych zawodach w Tarnowie czy też Kurowie wzięło udział 40 modelarzy z całej Polski! Jest to liczba o tyle duża, że nawet na piknikach często trudno o takie frekwencje.
Organizatorzy – Wojciech Adamowski oraz Jakub Świst, modelarze z Nowego Targu, wspólnie z władzami Aeroklubu Nowy Targ, dołożą wszelkich starań, aby te Zawody na stałe wpisały się w kanon wiosennych imprez modelarskich.

Jeśli wśród Państwa są osoby, które chciałyby wesprzeć organizację finansowo lub też materialnie (nagrody rzeczowe) – bardzo prosimy o kontakt.

Kontakt z organizatorami możliwy jest przez stronę: http://www.aeroklub.nowytarg.pl/makiety