aa birg

BIEGI NARCIARSKIE. Zakończył się VII Bieg Podhalański im Jana Pawła II, który przeprowadzono tradycyjnie na trasach wokół nowotarskiego lotniska. Zgodnie z przewidywaniami pobity został rekord frekwencji uczestników imprezy. Wzięło w niej udział blisko 700 zawodników i zawodniczek.

- Przyznam szczerze, że tak duże zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Chciałabym wszystkim tym, którzy zdecydowali się na udział w biegu podziękować i pogratulować. W tym roku poziom był wyjątkowo wysoki. Startowała nim bowiem cała krajowa czołówka łącznie zawodnikami, którzy jeszcze przed tygodniem uczestniczyli w Libercu w mistrzostwach świata juniorów – podkreśliła dyrektor biegu Jadwiga Guzik w przeszłości medalistka Mistrzostw Polski.

Biegano stylem klasycznym. Na najdłuższym dystansie 30 kilometrów wśród mężczyzn triumfował Jan Antolec z Obidowej, który na pokonanie trasy potrzebował 1 godziny 21 minut i 7 sekund. 48 sekund po nim na mecie zameldował się Marcin Rzeszótko z Bielska Białej. Trzeci był Jacek Staroń z Krosna. Wśród pań wygrała reprezentantka miejscowości Supraśl Emilia Romanowicz, która ukończyła bieg z czasem 1 godziny 34 minut i 17 sekund. Druga była Marcela Marcisz z Korczyna a trzecia Natalia Grzebisz z Siedlec.

Wśród mężczyzn startujących na dystansie 15 kilometrów zwyciężył kolejny zawodnik z Bielska Białej Paweł Klisz (czas: 39 minut i 5 sekund), którzy wyprzedził na podium Patryka Chudobą z Obidowej oraz Roberta Farona z Zalesia. Najlepsza wśród pań była Justyna Mordarska z Jarkowic (44 minuty
i 44 sekund) za plecami, której uplasowała się narciarki z Zakopanego: Martyna Gilewicz i Anna Pradziad.

Na 5 kilometrów najszybszy w rywalizacji mężczyzn okazał się Tomasz Ponicki z Grywałdu (14 minut
i 29 sekund). Drugi był Dariusz Dudziński Krosna a trzeci Krzysztof Kosakowski z Łopusznej. Najszybszą kobietą na tym dystansie była Ewelina Marcisz z Krosna (15 minut i 3 sekundy). Kolejne dwie pozycje przypadły Małgorzacie Bajer z Wiśniowej oraz Krystyna Gluc z Kościeliska.

GALERIA z BIEGU i Wręczania nagród

Dla zwycięzców na dystansach 15 i 30 km organizatorzy oprócz nagród rzeczowych przygotowali nagrody finansowe. Każdy uczestnik biegu otrzymał drobny upominek z logo bieg.

Przygotowano również wyróżnienia specjalne dla najmłodszego uczestnika biegu: 8 letniego Itana Ciborowskiego z miejscowości Pisz oraz najstarszego 80-letniego Józefa Staszla z Nowego Targu. Tomasz Bigoszewski z kolei odebrał nagrodę przygotowaną dla najlepszego nowotarżanina na dystansie 30 kilometrów.

Organizatorami imprezy i fundatorem nagród byli: Urząd miasta Nowy Targ, Tatrzański Związek Narciarski, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Biały Dunajec, Urząd Gminy Poronin a także Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.