aaaaaaaaaaaaaaochotnica 4

SPORT MOTOCYKLOWY. Odbyła się  II Edycja Gorczańskiego Wielkiego Podjazdu Enduro-Cross-Trial 2013. Patronat nad imprezą sprawował wójt gminy Ochotnica Dolna, a organizatorem był MKS Trial Ochotnica, która posiada odpowiednią do tego licencję przyznaną przez Polski Związek Motocyklowy.

Zresztą zawody w Ochotnicy Dolnej, to jedna z niewielu tego typu imprez w kraju, odbywająca się w pełni legalnie, posiadająca oficjalny regulamin zatwierdzony przez Okręgowy Zarząd PZM w Krakowie i prowadzona przez licencjonowanych sędziów.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 53 zawodników z kilkunastu polski klubów. Uczestnicy zawodów, za zadanie mieli przebycie 400 metrowej trasy, na której umieszczonych było 6 punktów pomiaru przejazdu i czasu. Zwyciężał ten zawodnik, którzy przejechał więcej pomiarów, w krótszym czasie. Do końcowej klasyfikacji liczyła się suma dwóch przejazdów. Trasa była wytyczona taśmą, a jej przejechanie bądź przerwanie, podobnie jak zatrzymanie motocykla powyżej 5 sekund lub zejście z niego, a także pomoc z rąk obcej osoby, dyskwalifikowały uczestnika.

Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych, z podziałem na rodzaj motocykla. W kategorii motocyklów enduro w rywalizacji seniorów całe podium zajęli reprezentanci AMK Gorce Nowy Targ. Zwyciężył Przemysław Kaczmarczyk, drugi był Rafał Luberda, a trzeci Paweł Domalik. W juniorach triumfował Adam Podgórski z Ochotnicy, przed Andrzejem Luberdą z AMK Gorce oraz Damianem Piszczkiem w Ochotnicy. W grupie młodzik i weteran wystartowało po jednym zawodniku, stąd odpowiednio Damianowi Janikowi (Ochotnica) i Zdzisławowi Łazarkowi (Tarnów) przypadły pierwsze miejsca. W zmaganiach trailowców w grupie senior triumfował Rafał Luberda, przed Tomaszem Kuzakiem (KKCiM) oraz Maciejem Adamczykiem (Kraków). Rywalizacja juniorów była wewnętrzną rodzinną rywalizacją, zawodników AMK Gorce, braci Łukaszczyków. Wygrał ją Jakub, drugi był Michał. Kolejny nowotarżanin, Daniel Nykaza wygrał klasę młodzik, a kolejne miejsca na podium w geupie weteran zajmowali: Adam Styła (KKCiM), Stanisław Szlaga (Ochotnica) i Franciszek Niewiadomy (Ochotnica).

Fot. archiwum organizatorów