Filip MrugalaJedną z imprez sportowych jaka w miniony weekend odbyła się w ramach Joyride Bike Fest w Kluszkowcach była piąta już Edycja Zawodów Koxx Fighters.


Cztery z sześciu sekcji usytuowano na szczycie wygasłego wulkanu – góry Wdżar. Dwa pozostałe odcinki znajdowały się u jej podnóża. Psikusa uczestnikom sprawiła pogoda. W drugi dzień, kiedy rozgrywane były finały obwity deszcz i grad sprawił, że zawody na dłuższą chwilę przerwano.


Prestiż jaką cieszą się zawody Koxx Fighter, których inicjatorem jest znany w środowisku duet braci Reczków z Rabki Zdroju przyciągnął na start niemal całą krajową elitę. Zabrakło jedynie Rafała Kumorowskiego, który tym razem zdecydował się na start w konkurencji downhil. Zawody miały charakter międzynarodowy, bowiem wśród uczestników byli reprezentanci Słowacji oraz Węgier. I to właśnie zawodnik z tego drugiego państwa: Adam Erdelyi okazał się dosyć zaskakującym zwycięzcą najwyżej sklasyfikowanej kategorii elita. Za jego plecami uplasował się Karol Serafin ze Świdnika i rabczanin Paweł Reczek.

Mocną obsadę miała również rywalizacja w grupie senior. W niej najlepszy był Filip Mrugała z Nowego Targu dla którego był to kolejny start po wyleczeniu ciężkiej kontuzji: - Nie chciałem startować w elicie bo jeszcze nie czuję się na siłach. Start w Kluszkowcach dodał mi jednak optymizmu. Czuje się coraz pewniej na trasie i mam nadzieję, że już niedługo osiągnę optymalną dyspozycję – wierzy nowotarżanin.

Wyniki:
Elita: 1. Adam Erdelyi (Węgry), 2. Karol Serafin (Świdnik), 3. Paweł Reczek (Rabka), 4. Jan Kocis (Słowacja), 5. Marek Bierówka (Kraków), 6. Lukas Rot (Słowacja)
Senior: 1. Filip Mrugała (Nowy Targ), 2. Tomasz Hofman (Kraków), 3. Tomasz Pudalik (Zawoja), 4. Piotr Surga (Kraków), 5. Jakub Polak (Zawoja), 6. Mateusz Mulica (Mielec), 7.
Junior: 1. Jacek Jarząbek (Nowy Targ), 2. Michal Ivan (Słowacja), 3. Krystian Woźniak (Nowy Targ), 4. Janusz Pawlikowski (Nowy Targ), 5. Sonia Klich (Nowy Targ), 6. Adrian Babic (Słowacja).
Open: 1. Szymon Futro (Nowy Targ), 2. Bartomiej Hajduk (Wieliczka), 3. Wiktor Koczur (Kalwaria), 4. Adrian Wojtasik (Wieliczka).