otwarcieetargowNOWY TARG. Choinka odpalona, po lodowisku można śmigać od trzech dni, stargany otwarte, alpaki w mini-ZOO cieszą swoim futerkiem i sympatycznym wyglądem. Święta już zagościły na pełnym ozdób i kolorowych świateł rynku. Targi Bożonarodzeniowe potrwają do 23. grudnia.

Choinka pięknie ubrana - tym razem przez uczniów „dwójki”, którzy na otwarcie Targów przygotowali świąteczny program i wystąpili z nim przed ratuszem - zapłonęła po tradycyjnym odliczaniu. Dla odważnych i wybranych była jazda z burmistrzem w górę, na podnośniku.

targibozotw190

Na ziemi też było urokliwie –  za sprawą uczniów „dwójki”, wokalistek z SEPTYMY wykonujących współczesne kolędy oraz dzięki „Małym Śwarnym” świeżo nagrodzonym Kryształem Soli, a wierni towarzyszących wszystkim ważnym wydarzeniom w Mieście. Obok owieczek do mini-ZOO przyciągają alpaki. Południowoamerykańskie wełniste zwierzęta nie miały do przebycia długiej drogi, bo przyjechały z hodowli El-Salvador w Biczycach Dolnych koło Nowego Sącza. Renifery natomiast jeszcze przemierzają świat, wożąc prezenty dla grzecznych dzieci, dlatego pojawią dopiero przed świętami.

targibozotw191

Mikołaj był szybszy, bo zmotoryzowany. Tym razem wjechał przed ratusz rozjarzoną światełkami ciężarówką, jowialnie witając się z tłumem na rynku. Życzenia burmistrza, które obejmowały i miłe prezenty – mają szanse się spełnić. A sprzyja temu bogata i rozmaita kiermaszowa oferta. Stoiska, które do 23. grudnia będą otwarte od godz. 10.00 do 18, kuszą artystycznym rękodziełem, mnóstwem świątecznych ozdób, stroików, figurek, dzwonków, drewnianych zabawek, przystrojonych choinek, regionalnych wyrobów i smakołyków, ciast, miodów, wypieków, serów, wędlin, oryginalnej biżuterii i innych świecidełek. Wśród 20 z górą straganów można trafić i na rzeźbiarza, który pracuje dłutem na oczach zwiedzających.

targobozotw192

Miejskie władze ruszyły, by witać się z wystawcami poprzedzani muzyką „Małych Śwarnych” i przystrojonym paradnie kucykiem. Nie brakło i zabawnych, przerośniętych nowotarskich owieczek na dwóch nogach.

W takim świątecznym anturażu i przy plusowej temperaturze przedłużeniem otwarcia Targów stały się popisy na lodzie: ekipy z Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany i młodych hokeistów z MMKS Podhale.

targobozotw194

Na kolejne spotkanie w rynku – 13-tą już Wigilię w Mieście – nowotarski odział Związku Podhalan zaprasza w najbliższą niedzielę, 22. grudnia. Początek – o godz. 16.00. 

  • default