wypadudxk i

Obecna aura sprawia, że warunki na drogach dla wszystkich uczestników ruchu drogowego są trudne.  Śliska nawierzchnia i zalegające błoto pośniegowe powodują, że koła w każdej chwili mogą stracić przyczepność. Szybko zapadający zmierzch zdecydowanie utrudnia widoczność.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę około godziny 17.00 w Ludźmierzu na ulicy Jana Pawła II na oznakowanym przejściu dla pieszych. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Seat potrącił przechodzące przez przejście dwie 13-latki. Dziewczyny zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami (złamany obojczyk, uraz twarzy) na szczęście nie zagrażającymi ich życiu.  Kierujący był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone przez nowotarskich policjantów postępowanie.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania oraz  dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać.