tatrogród

Panowie Gerard Wolski i Mateusz Haś prowadzą już pogotowie zakupowe dla osób niepełnosprawnych i seniorów z okolicy. Teraz ruszają z pomocą dla zakopiańskiego domu dziecka.

 

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z epidemią, zakaz przemieszczania i obostrzenia, dzieciaki zmuszone są do ciągłego przebywania w placówce. Aby uprzyjemnić im ten czas panowie organizują zbiórkę rzeczy dla wychowanków Tatrogrodu. W mediach społecznościowych zamieścili filmik, w którym informują jaka pomoc przyda się w placówce.

Każdy, kto chce pomóc, może zgłosić się osobiście do Tatrogrodu, który znajduje się w Zakopanem przy ulicy Tetmajera 31. W ramach zapobiegania przed roznoszeniem wirusa możecie zostawić rzeczy pod drzwiami i przy użyciu domofonu poinformować o ich dostarczeniu. Mając na uwadze ograniczenie w przemieszczaniu bezpieczniej będzie, jeśli zadzwonicie lub napiszecie do któregoś z panów, a oni zajmą się transportem. Mają stosowne zabezpieczenia, tzn. środki dezynfekujące, kombinezony. Są także zgłoszeni w MOPS jako działający wolontariusze.

Poniżej link do filmiku:

https://www.facebook.com/zakopane.zne/videos/3737449289630012/?t=0

 

Czego potrzeba? Przede wszystkim pożądane są: suchy prowiant (produkty spożywcze długoterminowe, jak płatki śniadaniowe, mleko, konserwy, słodycze), zabawki, gry, czy nawet konsola do gier, co tylko możecie przekazać, żeby wspomóc dzieciaki. Warunkiem jest pomoc rzeczowa, nie mogą to być pieniądze.

Zapraszamy wszystkich z dużymi serduchami do pomocy i do przyłączenia się do naszej akcji. Mam nadzieje ze nasz akcja odbije się szerokim echem i wspólnie wszyscy razem POMOŻEMY. Liczymy na was i na udostępnianie naszego posta i szeroki odzew. Nic nie ryzykujesz, nic nie stracisz, a możesz niewielkim gestem pomóc – apelują organizatorzy.


fot: Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem