tatry 2811774 1920

Na razie nie ma dokładnych informacji o dacie rozpoczęcia prac, wiadomo tylko, że remont zacznie się tego lata.

 Z wymianą nawierzchni na drodze do Morskiego Oka ma się wiązać budowa kanalizacji na odcinku remontowanej drogi. To część planowanej modernizacji schronisk. Nowa nawierzchnia ma zostać wylana do 10 lipca br.

Warto zaznaczyć, że pozostawienie asfaltowej nakładki jest znaczące w przypadku turystyki osób niepełnosprawnych. Dlatego też władze parku zadecydowały o położeniu nowej nawierzchni tego samego rodzaju.

Jak podaje Gazeta Krakowska przetarg na te prace wygrało Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, wyceniając je na 556 tysięcy złotych.

Remontowany będzie również szlak z Brzezin na Halę Gąsienicową. Tam też planowana jest kanalizacja. Przeszło 6 kilometrów drogi położonej na dnie Doliny Suchej Wody ma zostać wylane do końca listopada 2020 r.

We wcześniejszych wypowiedziach dla gazety Krakowskiej dyrektor parku Szymon Ziobrowski wspominał o modernizacji  szlaku prowadzącego przez jaskinię Mroźną. Planowana też jest budowa Centrum Edukacji Przyrodniczej w Kirach, którego część ma się znajdować pod ziemią.  Zaplanowano też ekspozycję o tematyce fauny i flory jaskiń TPN.

Łączny koszt wszystkich prac w Tatrzańskim Parku Narodowym zaplanowanych na 2020 rok to ponad 27 mln zł.

Fot: pixabay