P3690691NOWY TARG. Po epidemicznym przestoju, który trwał od 12. marca, w najbliższą sobotę wznawia działalność Miejska Pływalnia. Będzie to oczywiście funkcjonowanie w nowych reżimach sanitarnych. Z basenowych atrakcji nie będzie mogło korzystać więcej niż 77 osób jednocześnie.

Termy jeszcze nie ruszają, nowotarski basen będzie więc prawdopodobnie pierwszym uruchomionym ponownie obiektem rekreacji wodnej.

- Zgodnie z zeszłotygodniowymi wytycznymi premiera i z rozporządzeniem opublikowanym 29. maja, MCSiR przygotowuje się na ponowne otwarcie pływalni od 6. czerwca – mówi Krzysztof  Łapsa, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu. - Od soboty ruszamy zgodnie z wcześniejszymi godzinami otwarcia.

P3690681

Warunki rozporządzenia pozwalają administratorowi obiektu na przyjęcie 77 osób. Będą dostępne niecki i jacuzzi, natomiast nie pozwalają jeszcze uruchomić sauny. W szatniach i pod prysznicami obowiązuje 2-metrowy dystans. Ograniczonej ilości korzystających będzie odpowiadała wyznaczona liczba szafek w odpowiednim dystansie. Każdy klient będzie musiał mieć zasłoniętą twarz – aż do momentu, kiedy zacznie się przebierać. Po kąpieli i ubraniu się znowuż musi założyć maseczkę. Korzystający będą oczywiście na wstępie informowani o reżimach sanitarnych.

Nie pływamy w maseczkach, jednak w każdym miejscu hali basenowej dystans miedzy osobami musi być utrzymany.

Niecki są już napełnione świeżą woda, rozpoczęło się jej podgrzewanie i ogrzewanie całej kubatury i sprzątanie całego obiektu.

- Okres przestoju wykorzystaliśmy też na prace techniczne – dodaje szef MCSiR-u. - Nasza obsługa wykonała remonty, wymalowaliśmy korytarze, wymieniliśmy uszkodzone płytki w części szatniowej i odpływy w prysznicach damskich. Zmieniliśmy też system podejścia do kas, co zawsze postulowała obsługa, lecz nigdy nie było czasu na większe takie remonty.

Godziny funkcjonowania pływalni w poszczególnych dniach będą takie same jak przed przestojem.

Basen gotowy do otwarcia

Fot. Anna Szopińska