1NOWY TARG. Organizowany online Międzynarodowy Festiwal na Białorusi pasmo kolejnych sukcesów przyniósł solistom z działającego przy MOK-u Studia Piosenki SEPTYMA. 

W konkursowe szranki stawało tysiąc uczestników z różnych państw: USA, Kolumbii, Hiszpanii, Kuby, Malty, Izraela, Rumunii, Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Litwy, Białorusi, Łotwy, Albanii, Azerbejdżanu, Macedonii oraz Polski. Białoruski Festiwal to jeden z prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Tegoroczna edycja, ze względu na sytuację panująca na całym świecie.

Zadaniem solistów było nagranie  dwóch utworów muzycznych i przesłanie na konkurs. Rewelacyjne wyniki konkursu sa efektem codziennych prób, ćwiczeń i nagrań. Soliści Septymy zebrali wiele nagród i wiele miłych słów usłyszeli od komisji z całego świata: Malty, Izraela, USA, Rosji, Białorusi i wielu innych.

A oto wyniki Septymy:

W kategorii najmłodszej

II miejsce oraz nagroda specjalna za  muzykalność i profesjonalizm wykonanych utworów – Julia Kwak

W kategorii 10 lat

II miejsce oraz nagroda specjalna – Katarzyna Wojtyczka

W  kategorii 11 lat

II miejsce oraz nagroda specjalna certyfikat – Natalia Gal

W kategorii jazz

III miejsce – Paulina Jarząbek

W kategorii do 14 lat

II miejsce - Jakub Duda

2

W kategorii 18 lat

I miejsce oraz nagroda specjalna certyfikat – Martyna Plewa

Wszyscy soliści Septymy  otrzymali także nagrody specjalne – zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal na Białorusi w roku 2021. Jesteśmy dumni z naszych solistów i życzymy im dalszych sukcesów. Do konkursu przygotowała dzieci pani Dorota Kret.

Nagrodzeni soliści

Fot. MOK Nowy Targ