117160701 3049026501861708 4240298317060072778 o

Minionego tygodnia w powiecie tatrzańskim przeprowadzono blisko 70 takich kontroli. Niemal za każdym razem pasażerowie i kierowca podróżowali w maseczkach. Niestety w sklepach wielkopowierzchniowych turyści zapominają o takim obowiązku. Bedą częstsze kontrole.

 

Na tatrzańskich drogach w związku ze wzmożonym ruchem turystycznym prowadzone są kontrole kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci sprawdzają również, czy przestrzegane są obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem. Funkcjonariusze przypominają, o obowiązku zakładania maseczki w przypadku, kiedy w aucie znajdują się obce osoby. Tylko osoby, które zamieszkują razem i są spokrewnione, takiego obowiązku nie mają, ale jeżeli chodzi o przejazdy, np. autobusem, taksówką takie przestrzeganie zasad i zakrywanie nosa i ust obowiązują i policjanci weryfikują to podczas kontroli drogowych.
W minionym tygodniu tatrzańscy policjanci przeprowadzili 64 tego typu kontrole. Za każdym razem pasażerowie i kierowcy stosowali się do obowiązujących obostrzeń. Zgoła inaczej wygląda już sytuacja w sklepach wielkopowierzchniowych. W minionym tygodniu odnotowaliśmy kilka zgłoszeń od właścicieli sklepów o tym, że turyści nie zakładają maseczek i ignorują polecenia personelu. Podczas policyjnych interwencji w tych sklepach okazywało się, że wszyscy klienci maseczki już posiadają. Czyżby obecność policjantów sprawiała, że nagle przypominamy sobie, że nadal należy przestrzegać obowiązujących obostrzeń?
Będzie więcej kontroli i mniej pouczeń.

Oficer Prasowy KPP w Zakopanem
asp.szt. Roman Wieczorek