IMG 20200924 150134 01 1

24 września w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie Krystyna Walendowicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem, odebrała dyplom za I miejsce w konkursie „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2019” w kategorii „Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów”.

- Swój projekt zatytułowaliśmy „Senior to także Ty, tylko trochę później”, mając świadomość, że niedogodności wieku senioralnego dotkną nas wszystkich, szczególnie tych, którzy nie przygotowują się wcześniej na nadejście starości. W naszej działalności od kilku lat zwiększoną uwagę kierujemy na osoby starsze, niepełnosprawne czy wykluczone społecznie – zaznaczają przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem.

Od 2018 r. przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego funkcjonuje przeznaczony do tego zadania Ośrodek Edukacyjno-Opiekuńczy, a w najbliższym czasie pracę podejmie również Centrum Edukacji Prozdrowotnej, gdzie także zapraszane będą osoby starsze. Placówka uczestniczyła także w ogólnopolskim programie „Przestrzeganie zaleceń terapeutycznych przez osoby 60+”, w który włączyli się lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci.

Zwycięstwo w konkursie „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2019”, w kategorii „Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów”, stanowi dodatkową motywację. - Przyznana nagroda daje nam ogromną satysfakcję i jest potwierdzeniem słuszności przyjętej przez nas inicjatywy, że wystarczy osobom starszym poświęcić więcej uwagi, by ich życie stało się lepsze, a oni sami mogli czuć się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego – jak podkreślają w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego.

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem jest jedną z jednostek organizacyjnych Województwa Małopolskiego.

Autor: Biuro Prasowe UMWM