139445255 253741059523338 5820693047144057082 o

Dziś opadów śniegu było już mniej niż w poprzednich dniach, jednak przerwa od nich nie potrwa zbyt długo, gdyż nad Bałtykiem zaczyna tworzyć się niż wraz z chłodnym frontem atmosferycznym, który najpierw sprowadzi nam kolejną porcję solidnych opadów śniegu, a następnie duży mróz. Będzie to ostatnie silne tchnienie zimy przed nadciągającym ociepleniem. Zapraszam na szczegóły.

 NOC
W nocy zachmurzenie duże i całkowite z przelotnymi opadami śniegu. Minimalna temperatura ukształtuje się w przedziale -12/-7°C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

SOBOTA
Jutro na niebie dużo chmur, z których popada śnieg, na obszarach podgórskich czasami nieco mocniej. Jak przystało na styczeń, będzie zimno. W najcieplejszej chwili dnia odnotujemy ok. -8/-4°C. (temperatura odczuwalna -14/-9). Wiatr zachodni i północno-zachodni, może być chwilami silniejszy i powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

NIEDZIELA
W nocy z soboty/niedzielę spadki temperatury do ok. -14/-10°C. Dodatkowo będzie obficie padał śnieg. W ciągu dnia w niedzielę, opady w miarę upływu godzin zaczną powoli zanikać i możliwe są miejscami przejaśnienia. Będzie bardzo zimno. Odnotujemy ok. -14/-11°C. (odczuwalna temperatura ok. -17/-15°C). Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do niedzielnego poranka wynosi ok. 8-12 cm a w rejonach podgórskich możliwe nawet ok. 15-20 cm.

UWAGA!!!
W nocy niedzieli/poniedziałek spadki temperatury do ok. -15/-20°C, ale przy rozpogodzeniach może być miejscami nawet poniżej -20°C.

W poniedziałek w ciągu dnia bardzo zimno, a od wtorku zacznie postępować ocieplenie i w nowym tygodniu zapanuje odwilż a w górach zacznie wiać halny. Więcej o tym przeczytacie w niedzielę wieczorem, kiedy poinformuję Was również o tym, jak długo utrzymają się cieplejsze masy powietrza.

 

meteo malopolska baner