131373452 1520663388143832 3564620315943015670 n 15

Za nami bardzo deszczowe godziny, które spowodowały znaczny wzrost poziomu wody w rzekach. Gdyby tak silne opady utrzymały się jeszcze przez 2/3 dni, z pewnością mielibyśmy bardzo poważne zagrożenie powodziowe na większym obszarze. Pomimo to, doszło do lokalnych podtopień m.in w powiecie tatrzańskim i w okolicach Oświęcimia, gdzie rzeka Soła przekroczyła stan alarmowy o ponad 60 cm. W ciągu kolejnej doby sytuacja na szczęście powinna się powoli stabilizować. Oto szczegóły.

 NOC

W tej chwili pada jeszcze miejscami na wschodzie regionu, ale niebawem deszczowa strefa opuści już całkowicie nasze województwo, a za nią już postępują przejaśnienia. Temperatura w nocy wyniesie ok. 6/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
 
ŚRODA
Jutro pogoda w kratkę, co oznacza, że będą momenty bardziej słoneczne, ale też i takie, kiedy zbierze się więcej chmur, z których miejscami spadnie deszcz. Możliwe będą również rozproszone i pojedyncze burze, w czasie których popada mocniej, niewykluczony jest również grad. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie ok. 12/16°C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach dość silny.
 
A co dalej w pogodzie?
W czwartek rozpogodzenia na zmianę z chmurami, z których popada i lokalnie zagrzmi przede wszystkim na południu regionu.
Piątek będzie prawdopodobnie najlepszym dniem tego tygodnia, gdyż w większości regionu zapowiada się w miarę pogodnie.
 
meteo malopolska baner