131373452 1520663388143832 3564620315943015670 n 34

Wtorek był bardzo dynamicznym dniem w pogodzie. Nie dość, że było bardzo gorąco i duszno, to jeszcze nie brakowało burz, niekiedy gwałtownych. Jedna z takich burz przetoczyła się nad Krakowem i przyniosła sporą ilość wyładowań, oraz ulewny deszcz a miejscami nawet grad i silny wiatr. Jest to dowód na to, że nigdy nie należy lekceważyć żadnych prognoz mówiących o burzach. Są to zjawiska bardzo gwałtowne, dynamiczne i niezwykle ciężkie do prawidłowego prognozowania. Na ten temat poświęcę jednak osobny wpis, teraz skupmy się na prognozie odnośnie środy.

NOC

W nocy możliwe są jeszcze miejscami burze z ulewami i silnym wiatrem, ale w miarę upływu godzin zjawiska powinny zanikać. Noc będzie bardzo ciepła. Odnotujemy ok. 17/20°C, a więc znów będzie to noc tropikalna. Wiatr słąby i umiarkowany, silniejszy jedynie w czasie burz. Powieje z kierunków zmiennych.

ŚRODA

Jutro w pogodzie bez większych zmian. Słońca na pewno brakować nie będzie, ale trzeba też się liczyć z burzami, które mogą być znowu gwałtowne i nieść szereg niebezpiecznych zjawisk: od sporej ilości wyładowań, przez ulewny deszcz i grad do silnego wiatru. Tym razem najbardziej zagrożone są obszary podgórskie. To będzie kolejny gorący, a miejscami nawet upalny dzień. Odnotujemy maksymalnie ok. 26/31°C. Wiatr północno- wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany.

Kolejne dni bez zmian w pogodzie.

Zachęcam do zapoznawania się z prognozami burz, które są dostępne w specjalnej zakładce i codziennie aktualizowane.

meteo nowy