131373452 1520663388143832 3564620315943015670 n 35

Środa co prawda przyniosła nieco momentów ze słońcem, ale nie brakowało też niskich chmur, które obniżyły nieco prognozowaną temperaturę. Ta odczuwalna była jednak wyższa, ze względu na sporą wilgotność. Jutro pogoda będzie bardzo trudna i niebezpieczna. Oto szczegóły.

 NOC

W nocy na ogół pogodnie i bardzo ciepło, przez co ciężko będzie o spokojny sen. Temperatura wyniesie ok. 17/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zmiennych.

CZWARTEK

Jutro pogoda będzie bardzo niespokojna, bowiem już od rana możliwe są opady deszczu i burze, które mogą być bardzo gwałtowne z licznymi wyładowaniami, nawalnym deszczem, bardzo silnym wiatrem i sporym gradem. (Szczegóły w zakładce Prognoza burz). Zjawiska mogą przechodzić kilkukrotnie w ciągu dnia, ale w przerwach pomiędzy nimi pokaże się sporo słońca. Napłynie bardzo ciepłe i wilgotne powietrze, przez co temperatura wzrośnie do ok. 29/32°C, ale odczuwalna wyniesie 30/36°C. Będzie więc bardzo duszno. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Nocą z czwartku/piątek możliwe jest przejście nad regionem kolejnego dużego i silnego układu burzowego, ale nie wiadomo jeszcze do końca czy obejmie on całe województwo, czy tylko jego część. O wszystkim na pewno poinformuję.

Jutrzejsze burze mogą niestety powodować liczne szkody. Zachowajcie ostrożność !!

Piątek i sobota chłodniejsze, ale deszczu i burz dalej się nie pozbędziemy.

meteo nowy