dsc 0313 7 0

We czwartek policjanci nowotarskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Na drogach pojawiły się liczne patrole, a policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Prowadzone działania miały charakter przede wszystkim prewencyjny.

Jednak kierujący, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Funkcjonariusze łącznie ujawnili 56 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Szczególną rolę w wale z piratami drogowymi każdego dnia odrywają policjanci z Zespołów pn. SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Przed nami pogodny i ciepły weekend. Apelujemy do kierujących, aby poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, stosowali się do znaków i sygnałów drogowych, zwalniali w miejscach wymagających szczególnej ostrożności m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Apelujemy o rozsądek i nie kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.