ustawa 1 0

Jedenastolatek przyjechał do sklepu rowerem, zabrał z półki alkohol oraz napoje i zmierzał do wyjścia. Jego plan pokrzyżował ochroniarz sklepu.

W poniedziałek (27.07.br.) przed południem policjanci zostali wezwani do kradzieży sklepowej na terenie Nowego Targu. Kiedy przyjechali na miejsce okazało się, że sprawcą kradzieży jest 11-letni chłopak. Został on ujęty przez ochroniarza, kiedy chciał wyjść ze sklepu z towarem. 11-latek zabrał trzy butelki wódki oraz trzy butelki słodkich napojów o wartości blisko 80 złotych. Do sklepu chłopak przyjechał rowerem. Wszedł do środka, po czym włożył wszystkie butelki do plecaka i jak gdyby nigdy nic zamierzał po prostu wyjść. Wtedy został ujęty przez ochroniarza. Wezwani na miejsce policjanci przekazali chłopca matce, a jego sprawą z uwagi na wiek zajmie się sąd rodzinny.

11-latek w tym czasie miał grać z kolegami w piłkę, a znalazł się w rękach ochroniarza i policjantów, jako sprawca kradzieży. Apelujemy o zwiększenie nadzoru nad dziećmi, szczególnie teraz, kiedy mają one więcej wolnego czasu i do głowy mogą przychodzić im różne pomysły.

KPP Nowy Targ.